
Ny leder for systemer og løsninger hos Malthe Winje
Jim Martin Johansen(46) har tiltrådt stillingen som Manager System & Solutions i Malthe Winje Automasjon med hovedfokus på SCADA programvare fra ICONICS.
Jim Martin er sivil ingeniør ifra NTNU - Teknisk Kybernetikk. Han kommer ifra stillingen som Avd. sjef for prosjektavdelingen i Malthe Winje Automasjon, en avdeling på 50 prosjektingeniører som dekker flere markedsområder som byggautomasjon, samferdsel, vann - avløpsteknikk og energi.
Nøkkelkompetanse
Jim Martin har bred kunnskap innen elektro, automasjon og elkraftteknikk med fordypning i industrielle datasystemer. Han vil bidra med sin tekniske spisskompetanse innen overordnet driftskontroll med IKT- og ulike kommunikasjonsløsninger mangeårige erfaring med salg- og prosjektledererfaring for leveranser av store kompliserte automasjonsløsninger mot drifskritisk infrastruktur.
Arbeidsoppgaver
Jim Martin har med sin lange fartstid, siden 2006 i Malthe Winje en veldig god kunnskap om markedene og løsningene for SCADA programvare.
Malthe Winje har nylig overtatt som ICONICS (www.iconics.com ) sin salgskanal i Norge og produktporteføljen og videreutviklingen av markedet vil sammen med andre systeminegratører være en viktig del av vårt nye forretningsområde.
EG Maintenance har styrket kundestøtten med ny support konsulent
EG Maintenance har ansatt Fillip Grunnsund som Customer Support Consultant for å møte økende etterspørsel og sikre enda tettere oppfølging av selskapets kunder.
Prevas styrker laget med ny utvikler i Oslo
Prevas Norge fortsetter veksten med enda en viktig ansettelse for å imøtekomme økende aktivitet innen pågående leveranser og nye spennende prosjekter. I mars ønsket selskapet Neha Pardeshi velkommen som ny utvikler til Enterprise Asset Management-teamet (EAM) i Oslo.
Prevas ønsker velkommen ny prosjektkoordinator
Cecilie Sjåvik har lang erfaring innen IT- og finansbransjen, spesielt innen administrasjon, kundeservice, salg, support, prosjektledelse og prosjektkoordinering. Hun startet i stillingen 2. desember.
Prevas øker staben i Kristiansand
Espen Hjetland startet sin reise på Elkem Fiskaa, de første årene som driftsoperatør, var tillitsvalgt og prosjektkoordinator. Jobbet så i teknisk stab som vedlikeholds-koordinator for Elkem Solar. og ble med da selskapet skiftet til REC Solar, og sto i stillingen som vedlikeholds-koordinator helt til REC Solar ble lagt ned i mai i år.


























