RR hydrogen-research

TCS og Rolls-Royce inngår samarbeid for å forske på hydrogendrevet luftfart

TCS utvider samarbeidet med Rolls-Royce for å forske på hydrogendrivstoff systemteknologi. Sammen fortsetter de å bevise at hydrogen kan bli fremtidens karbonfrie drivstoff for luftfart. Tata Consultancy Services (TCS) har utvidet samarbeidet med Rolls-Royce, et britisk multinasjonalt selskap som spesialiserer seg på sivil luftfart, forsvar og kraftsystemer for å jobbe videre med selskapets bærekraftsinitiativer. 

Som del av samarbeidet skal selskapene forske på hydrogendrivstoff systemteknologi og fortsette å bevise at hydrogen kan bli fremtidens karbonfrie drivstoff for luftfart.

Samarbeidet representerer et viktig steg videre, spesielt i en tid hvor flyindustrien står overfor utfordringer med å redusere CO2-utslipp – uten å påvirke prestasjon eller effektivitet. Den internasjonale organisasjonen for lufttransport (IATA) har satt som mål netto nullutslipp innen 2050. Dette medfører et behov for innovative bærekraftsløsninger.

TCS har jobbet med Rolls-Royce siden 2010 på en rekke områder. Dette nye samarbeidet samsvarer med TCS sin ambisjon om å dra nytte av teknologi for positiv samfunnspåvirkning, og drive bærekraftig transformasjon på tvers av industrier. Som del av samarbeidet skal TCS stille med ingeniørfaglige ferdigheter og støtte til Rolls-Royce for å adressere nøkkelutfordringene på veien mot å ta i bruk hydrogen i luftfart.

– Vi ønsker TCS velkommen til vårt forskningsprogram for hydrogen, og deres ingeniørfaglige ferdigheter vil spille en verdifull rolle i å oppnå våre teknologimål. Vi har allerede gjort store fremskritt, og med TCS ved vår side får vi ekstra kompetanse når vi beveger oss fremover på vår reise for å muliggjøre energiovergangen i luftfartssektoren. sier Alan Newby, Director, Research and Technology, Rolls-Royce.

– Partnerskapet mellom TCS og Rolls-Royce er spennende og representerer en sterk allianse i søken etter bærekraftige luftfartsløsninger. Vi er på linje med Rolls-Royce sin ambisjon om en grønnere fremtid. Dette partnerskapet er den perfekte muligheten til å ta i bruk våre teknologiske styrker og lidenskap for miljøet for å fremme innovasjon og skape en mer miljøvennlig luftfartssektor, sier Anupam Singhal, President - Manufacturing, TCS.

 

SKF Grangex crop

Grangex og SKF inngår intensjonsavtale om bærekraftig gruvedrift

Grangex og SKF Group har undertegnet en intensjonsavtale (LOI, Letter of intent) om et partnerskap som forener Grangex' arbeid innen bærekraftig gruvedrift med SKFs tekniske ekspertise og innovative bærekraftige lagerløsninger. Grangex har som ambisjon å bli verdens første fossilfrie produsent av høykvalitets jernmalmkonsentrat for den grønne stålindustrien. 

SAP CO oversikt crop

Reell økonomisk verdi av CO2-utslipp - et must for virksomheters klimarapportering

SAP Green Ledger er her – det mest omfattende karbonregnskapssystemet i verden – nå tilgjengelig for alle kunder. Systemet integreres direkte med kundenes finansielle data og er en del av SAPs bærekraftsportefølje. SAP Green Ledger kobler karbondioksidutslipp til spesifikke økonomiske aktiviteter og transaksjoner fanget opp av SAPs forretningssystem. 

NORD-drives crop

Hvordan NORDs løsninger styrer bevegelser på en intelligent måte

Fra motor til vekselretter: NORD leverer individuelle drivløsninger fra én og samme leverandør. Drivelektronikk fra NORD DRIVESYSTEMS er nøkkelen til enhver frekvensomformerapplikasjon. Med sine NORDAC-frekvensomformere demonstrerer systemleverandøren sin løsningsekspertise også på feltene, der bevegelser må styres på en intelligent måte. Disse finnes i ulike applikasjoner, som også har innflytelse på dagliglivet.

JN and FANUC crop

FANUC NORDIC inngår partnerskap med Johan Nordström Verktøysmaskiner AB / AS

FANUC Nordic har gleden av å kunngjøre samarbeidet med Johan Nordstrøm Verktøymaskiner AB/AS (JN Maskiner) når de overtar som forhandler av ROBOCUT- og ROBODRILL- i Sverige og Norge, med start 1. januar 2025. Denne nye alliansen kommer ettersom Star Servus trekker seg etter år med vellykkede bidrag til FANUC`s EDM-virksomhet i Sverige og legger også til FANUC ROBODRILL porteføljen.