
Emersons nye pneumatiske ventiler gir økt fleksibilitet
AVENTICS' XV-ventilserie består av flere ventilstørrelser og økte strømningshastigheter i et kompakt design. Emerson har nå lansert AVENTICS™-serien XV pneumatiske ventiler. Ventilene i XV-serien er utviklet for å være interoperable og gi maskinbyggere i ulike bransjer og bruksområder innen fabrikkautomatisering en fleksibel og kostnadseffektiv ventilplattform.
De nye ventilene er ideelle for maskinbyggere og sluttbrukere med ulike behov, med universelle gjenger og andre funksjoner som støtter regionale standarder og global kompatibilitet.
Ventiler i XV-serien leverer høyere strømningshastigheter i en kompakt ventilpakke som muliggjør mer effektiv og fleksibel ytelse for pneumatiske systemer innen fabrikkautomatisering, motorkjøretøy og dekk, samt næringsmidler og emballasje. Dette gjør det mulig for produsenter å øke produktiviteten og tilby produkter som er tilpasset bestemte markeder og kundepreferanser.
"Produsenter trenger teknologi med høy ytelse som gir dem smidigheten og fleksibiliteten til å imøtekomme markeders raskt endrede behov", sier Wolf Gerecke, direktør for produktmarkedsføring for Emersons maskinautomatisering. Den nye AVENTICS XV-seriens pneumatiske ventiler leverer denne ytelsen med optimert luftgjennomstrømning, et stort ventilutvalg og en bred tilbehørsportefølje.
Ventilene i XV-serien inkluderer XV03, som leverer strømningsvolumer på inntil 350 liter per minutt under normale forhold (NL/min) og XV05, som kommer på markedet i oktober 2024 og har en kapasitet på inntil 880 NL/min.
Alle ventiler i XV-serien bruker velkjent AVENTICS-kjerneteknologi, deriblant metallgjenger, parallellkabling, baseplater av aluminium og kompakte dimensjoner som gjør dem enklere å integrere i produksjonssystemers design.
XV-seriens ventiler bruker konsekvente grensesnitt og har brede tilkoblingsmuligheter fra enkelte tilkoblinger til parallellkoblinger som D-SUB-koblinger. De støtter også ledende feltbuss-protokoller, deriblant PROFINET®, Ethernet/IP, EtherCAT, Powerlink, Modbus TCP og IO-Link og AS-I, som forenkler integrasjonen i nettverk for maskinstyring.
XV-seriens ventiler er også enkle å ta i bruk. AVENTICS' konfigurator på nettet støtter systemoppsett og gir nyttig informasjon, mens brukervennlig systemdokumentasjon i designfasen bidrar til å effektivisere maskinutviklingen.
Grangex og SKF inngår intensjonsavtale om bærekraftig gruvedrift
Grangex og SKF Group har undertegnet en intensjonsavtale (LOI, Letter of intent) om et partnerskap som forener Grangex' arbeid innen bærekraftig gruvedrift med SKFs tekniske ekspertise og innovative bærekraftige lagerløsninger. Grangex har som ambisjon å bli verdens første fossilfrie produsent av høykvalitets jernmalmkonsentrat for den grønne stålindustrien.
Reell økonomisk verdi av CO2-utslipp - et must for virksomheters klimarapportering
SAP Green Ledger er her – det mest omfattende karbonregnskapssystemet i verden – nå tilgjengelig for alle kunder. Systemet integreres direkte med kundenes finansielle data og er en del av SAPs bærekraftsportefølje. SAP Green Ledger kobler karbondioksidutslipp til spesifikke økonomiske aktiviteter og transaksjoner fanget opp av SAPs forretningssystem.
Hvordan NORDs løsninger styrer bevegelser på en intelligent måte
Fra motor til vekselretter: NORD leverer individuelle drivløsninger fra én og samme leverandør. Drivelektronikk fra NORD DRIVESYSTEMS er nøkkelen til enhver frekvensomformerapplikasjon. Med sine NORDAC-frekvensomformere demonstrerer systemleverandøren sin løsningsekspertise også på feltene, der bevegelser må styres på en intelligent måte. Disse finnes i ulike applikasjoner, som også har innflytelse på dagliglivet.
FANUC NORDIC inngår partnerskap med Johan Nordström Verktøysmaskiner AB / AS
FANUC Nordic har gleden av å kunngjøre samarbeidet med Johan Nordstrøm Verktøymaskiner AB/AS (JN Maskiner) når de overtar som forhandler av ROBOCUT- og ROBODRILL- i Sverige og Norge, med start 1. januar 2025. Denne nye alliansen kommer ettersom Star Servus trekker seg etter år med vellykkede bidrag til FANUC`s EDM-virksomhet i Sverige og legger også til FANUC ROBODRILL porteføljen.