Spirax Andrew Mines WMFTS crop

Watson-Marlow Fluid Technology Group endret navn til Watson-Marlow Fluid Technology Solutions

Watson-Marlow Fluid Technology Group – en del av Spirax-Sarco Engineering plc, et FTSE 100-selskap – kunngjør i dag at de har endret navn til Watson-Marlow Fluid Technology Solutions (WMFTS). I takt med at selskapet utvikler seg for å møte behovene i de sektorene selskapet betjener etter en periode med god global vekst, inngår navneendringen i en strategi for å levere ende-til-ende-løsninger for væskestyring til kundene sine.

Andrew Mines, administrerende direktør for WMFTS, kommenterer: «Dette er en veldig spennende tid for Watson-Marlow gjennom en lengre periode med vekst. Det finnes en økende etterspørsel etter våre kvalitetsprodukter, løsninger og tekniske ekspertise i markeder innen biovitenskap, nærings- og nytelsesmidler og industri. Vår prioritet har alltid vært å levere klassens beste løsninger til kundene våre, og vårt nye navn og vår nye strategi vektlegger dette fokuset. Det vil gjøre oss i stand til å åpne opp for hele potensialet i våre varemerker, produkter og tjenester, posisjonere oss for videre vekst for å støtte dagens og fremtidens kunder og fornye oss for bærekraftig suksess i samsvar med våre kjerneverdier.»

Den strategiske visjonen som ligger bak navneendringen er å skape en nærere sammenheng mellom Watson-Marlows varemerker og produkter for å levere bedre kundeløsninger innenfor stadig flere bruksområder. I tillegg vil Watson-Marlow fortsette å utvikle sin sektorinndelte, konsulterende salgsmetode og digitalisere sine forretningsprosesser med blant annet et fullstendig omstrukturert og oppgradert nettsted.

Produksjonskapasiteten er også utvidet mens selskapet optimaliseres for å støtte kundene, med nylige kapitalutvidelser som et spesialbygget anlegg på 11 000 m2 i Portsmouth i Storbritannia for varemerket BioPure, samt et nytt anlegg på 14 000 m2 i Devens i Massachusetts, USA med åtte nye renrom.

Selskapet fokuserer på å fornye seg for bærekraft suksess ved å kombinere sin historie som verdensledende innen styringsteknologi for væskebaner med kontinuerlige investeringer. Watson-Marlow følger bærekrafts strategi One Planet, som ble lansert av hovedgruppen Spirax-Sarco Engineering plc. Dette veikartet til en mer bærekraftig fremtid er ledende i alle selskapets operasjoner for at de i samarbeid med andre, inkludert leverandører, kunder og lokalsamfunn, kan skape en bedre verden for morgendagen.

 

Spirax-Sarco i Norge, e; https://www.spiraxsarco.com/global/nn-NO

SKF Grangex crop

Grangex og SKF inngår intensjonsavtale om bærekraftig gruvedrift

Grangex og SKF Group har undertegnet en intensjonsavtale (LOI, Letter of intent) om et partnerskap som forener Grangex' arbeid innen bærekraftig gruvedrift med SKFs tekniske ekspertise og innovative bærekraftige lagerløsninger. Grangex har som ambisjon å bli verdens første fossilfrie produsent av høykvalitets jernmalmkonsentrat for den grønne stålindustrien. 

SAP CO oversikt crop

Reell økonomisk verdi av CO2-utslipp - et must for virksomheters klimarapportering

SAP Green Ledger er her – det mest omfattende karbonregnskapssystemet i verden – nå tilgjengelig for alle kunder. Systemet integreres direkte med kundenes finansielle data og er en del av SAPs bærekraftsportefølje. SAP Green Ledger kobler karbondioksidutslipp til spesifikke økonomiske aktiviteter og transaksjoner fanget opp av SAPs forretningssystem. 

NORD-drives crop

Hvordan NORDs løsninger styrer bevegelser på en intelligent måte

Fra motor til vekselretter: NORD leverer individuelle drivløsninger fra én og samme leverandør. Drivelektronikk fra NORD DRIVESYSTEMS er nøkkelen til enhver frekvensomformerapplikasjon. Med sine NORDAC-frekvensomformere demonstrerer systemleverandøren sin løsningsekspertise også på feltene, der bevegelser må styres på en intelligent måte. Disse finnes i ulike applikasjoner, som også har innflytelse på dagliglivet.

JN and FANUC crop

FANUC NORDIC inngår partnerskap med Johan Nordström Verktøysmaskiner AB / AS

FANUC Nordic har gleden av å kunngjøre samarbeidet med Johan Nordstrøm Verktøymaskiner AB/AS (JN Maskiner) når de overtar som forhandler av ROBOCUT- og ROBODRILL- i Sverige og Norge, med start 1. januar 2025. Denne nye alliansen kommer ettersom Star Servus trekker seg etter år med vellykkede bidrag til FANUC`s EDM-virksomhet i Sverige og legger også til FANUC ROBODRILL porteføljen.