Prevas aut crop

Prevas har fått ansvaret for hele leveransen

Prevas automatiserer Norge. Stor ordre til Prevas.

Prevas skal levere nye robot- og automasjonsløsninger til selskap innen bilindustrien. Oppdraget inkluderer nye produksjonslinjer med et 20-talls industriroboter og tilhørende styring av anleggene.

For å oppnå økt produksjonskapasitet og fleksibilitet skal fire nye produksjonslinjer tas frem.

Prevas har fått ansvaret for hele leveransen, inkludert prosjektledelse, konstruksjon, tilvirkning, montering, programmering og idriftssettelse av linjene.

- Prevas sitt gode renommé, et langvarig samarbeid og tidligere gjennomførte leveranser av lignende oppdrag til kunden danner grunnlaget for den store tilliten de viser oss gjennom dette oppdraget, sier Lars-Erik Forsberg, salgssjef for system- og robotløsninger i Prevas.

Leveransen strekker seg over størstedelen av 2020 med en avsluttende delleveranse våren 2021.

Siden 1985 har Prevas sett utfordringer og oppdaget muligheter i bransjer med høye krav. For å oppnå bærekraftig og effektiv produksjon, er det for eksempel ofte nødvendig med automasjon og robotløsninger. Moderne robotløsninger gir økt produksjonstakt og produksjonskvalitet, færre driftsstopp og lavere kostnader. Prevas har lang erfaring med å levere robotløsninger inkludert systemer for styring og overvåking av robotceller. Våre eksperter finnes innen avansert robotprogrammering både for nye investeringer og for modifikasjoner eller oppgraderinger av robotceller.

 

Fillip Grunnsund, Customer Support Consultant hos EG Maintenance

EG Maintenance har styrket kundestøtten med ny support konsulent

EG Maintenance har ansatt Fillip Grunnsund som Customer Support Consultant for å møte økende etterspørsel og sikre enda tettere oppfølging av selskapets kunder.

K. Kværner Industri AS

Automatisert sliping av rillestål

K. Kværner på Kløfta har vært spesialist på produksjon av listverk siden 1934. God fagkompetanse og moderne produksjonsutstyr gjør at de kan drive virksomheten i Norge.

– Vi satser mye på spesialhøvling. Det er en nisje i markedet, og med vår nye, automatiske slipemaskin kan vi produsere lister og profiler i små serier, sier daglig leder Kåre Knudsen i K. Kværner Industri AS.

Ny utgave av Min Drift & Vedlikehold. Nr 3 -2025

Ny utgave ute!

Ny teknologi gir praktiske fordeler i drift og vedlikehold – fra lokalt printede reservedeler til droner i tunnelinspeksjon.

Les hvordan innovasjon allerede effektiviserer hverdagen i industrien.

Nscale tar i bruk HxGN EAM fr Prevas for vedlikeholdsstyring

Nscale tar i bruk HxGN EAM for vedlikeholdsstyring

Datasenteret i Glomfjord skal få bedre oversikt og kontroll med ny skyløsning fra Prevas og Hexagon.