
Klart for for Maintech-konferansen
Årets konferanse holdes 1. og 2. april på Britannia i Trondheim. Hovedparolen i jubileumsåret er Teknologiske krefter med menneskelig kontroll. Her får man innsikt i hvordan samspillet mellom mennesker og maskiner kan påvirke vedlikeholdet. Du kan også lære mer om hvordan levetiden til eksisterende utstyr kan forlenges med ny teknologi som maskinlæring, kunstig intelligens og smarte vedlikeholdssystemer.
Allerede før lunch første dag er det innlegg fra Bjørn Tore Markussen, Eirik Belland, Edmond Yang og Heidi Bergfald. Disse fire vil garantert gi nye perspektiv innen teknologi og organisasjon og løfte deltakerne ut av hverdagen. Deretter følger et tettpakket program med tre parallelle fagsesjoner: Kultur for teknologi, Teknologi - i dag og for fremtiden samt Sviktmoder, grunnlaget til prediktivt vedlikehold.
Som nyutdannet ingeniør var Gunnar Andreas Aarvold med på å starte Maintech AS. Nå feirer selskapet 25 år, og han er invitert på scenen for å gi et lite tilbakeblikk, og reflektere over hva som har utviklet seg positivt på denne tiden. I dag er han fabrikkdirektør på Norsk Kylling.
Duggpunktsensor overvåker fuktighet og luftkvalitet i sanntid
Aventics DS1 overvåker duggpunkt, temperatur og luftkvalitetsverdier, bidrar til å unngå kondensskader på utstyr. Den industrielle duggpunktsensoren fra Emerson-sensor rapporterer i sanntid, og gir økt pålitelighet i gassrelaterte prosesser.
Mer dreiemoment i samme størrelse
NORD Drivesystems har optimalisert ytelsen til sine Univcase snekkegear, slik at behovet for å bytte til neste størrelse kan bortfalle – avhengig av applikasjonen. Redusert slitasje gir girenhetene høyere driftssikkerhet og lengre levetid.
Green Cargo velger HxGN EAM
Green Cargo, Sveriges ledende aktør innen jernbanelogistikk, har valgt Prevas som implementeringspartner for plattformen HxGN EAM (Enterprise Asset Management).
EG Maintenance har styrket kundestøtten med ny support konsulent
EG Maintenance har ansatt Fillip Grunnsund som Customer Support Consultant for å møte økende etterspørsel og sikre enda tettere oppfølging av selskapets kunder.