Gundersen Galvano crop

Vestby Galvaniskes produksjon blir flyttet til Gundersen Galvanos lokaler

Gundersen Galvano tar over bedrift

Gundersen Galvano AS har inngått en samarbeidsavtale med Vestby Galvaniske Verksted AS, som legger ned sin produksjon 1. desember.

Avtalen innebærer at alt av Vestby Galvaniskes produksjon vil bli flyttet over til Gundersen Galvanos produksjonslokaler på Hafslundsøy. Sarpsborg-bedriften ble etablert i 1976, og har en rekke store kunder som Benteler, Kverneland Group, Tronrud Engineering, Rottefella, Kongsberg Defense, Tamek, Aarbakke, Vestma, Ernex, Depro, Spilka Industri, Castor, Malm

Daglig leder i Vestby Mekaniske, Morten Hansen, blir med over til Gundersen Galvano, men tre andre ansatte i Vestby-selskapet mister jobbene sine.

- Vi ble kontaktet av Vestby Mekaniske om en mulig overtakelse av kundemassen, noe vi ikke sa nei til. Vi omsetter i dag for 18 millioner kroner, og har et håp om at overtakelsen av Vestby Mekaniske kan tilføre oss ytterligere om lag tre millioner, sier daglig leder Svein Gundersen i Gundersen Galvano. Han opplyser at Vestby Mekaniske siste året omsatte for et sted mellom 4 og 4,5 millioner kroner i fjor.

Gundersen Galvano har i dag ni ansatte pluss en lærling og er ISO-godkjent etter ISO 9001 og ISO 14001 og har stor kapasitet ved sine anlegg.

 

 

NVF Smøreteknikk

Smøreteknikk for sikker og bærekraftig drift

NFV arrangerer kurs i smøreteknikk, målgrupper er vedlikeholdspersonell, driftspersonell og operatører med vedlikeholdsansvar. Her kan du lære om viktige begrep og standarder samt ulike produkttyper. Man ser også på bærekraftige løsninger innenfor smøring, med fokus på energibesparinger og lange skiftintervaller. Kurset holdes på Quality Hotel Olavsgaard, Skjetten, 30. oktober kl. 09.00-15.30

NORD Drive Teknologi

Kompakte og effektive drivsystemer fra NORD reduserer vedlikehold og variantmangfold

Plassbesparende, energieffektive og vedlikeholdsvennlige løsninger gjør drivsystemene fra NORD DRIVESYSTEMS attraktive for produksjonsmiljøer med høye krav til oppetid og fleksibilitet.

Emerson Aventics

Duggpunktsensor overvåker fuktighet og luftkvalitet i sanntid

Aventics DS1 overvåker duggpunkt, temperatur og luftkvalitetsverdier, bidrar til å unngå kondensskader på utstyr. Den industrielle duggpunktsensoren fra Emerson-sensor rapporterer i sanntid, og gir økt pålitelighet i gassrelaterte prosesser.

NORD Unicase snekkegir

Mer dreiemoment i samme størrelse

NORD Drivesystems har optimalisert ytelsen til sine Univcase snekkegear, slik at behovet for å bytte til neste størrelse kan bortfalle – avhengig av applikasjonen. Redusert slitasje gir girenhetene høyere driftssikkerhet og lengre levetid.