Maintech Børge crop

MainTech øker staben

Børge er utdannet sivilingeniør på NTNU og har i tillegg doktorgrad innen termomekanisk prosessering av aluminiumslegeringer. Han er nå ansatt som Overingeniør, Materialteknologi og inspeksjon.

I tillegg til bakgrunnen innen materialteknologi, har Børge også bred erfaring innen HMS og risikostyring etter flere år hos Lloyd’s Register. Børge liker friluftsliv og er svært sportsinteressert, spesielt i ballidrett der han for øyeblikket er oppmann for Charlottenlund Sportsklubb. Mye av fritiden går til egen trening, ofte med god musikk i ørene.

Hvorfor tok Børge jobben i MainTech?

- Jeg alltid bare har hørt gode ord om MainTech, i tillegg til mulighet for deltagelse i spennende prosjekter naturligvis, svarer han.

Ny utgave av Min Drift & Vedlikehold. Nr 3 -2025

Ny utgave ute!

Ny teknologi gir praktiske fordeler i drift og vedlikehold – fra lokalt printede reservedeler til droner i tunnelinspeksjon.

Les hvordan innovasjon allerede effektiviserer hverdagen i industrien.

Nscale tar i bruk HxGN EAM fr Prevas for vedlikeholdsstyring

Nscale tar i bruk HxGN EAM for vedlikeholdsstyring

Datasenteret i Glomfjord skal få bedre oversikt og kontroll med ny skyløsning fra Prevas og Hexagon.

NFV sesminar

Seminar om KI i industribedrifter

Hvordan kan du og din bedrift optimalisere industriprosesser gjennom KI? Og hva betyr dette egentlig? Norsk Forening for Vedlikehold arrangerer én-dags seminar der bransjeledere og KI-pionerer deler sine erfaringer og beste praksiser.

Mainteck konferansen

Klart for for Maintech-konferansen

Årets konferanse holdes 1. og 2. april på Britannia i Trondheim. Hovedparolen i jubileumsåret er Teknologiske krefter med menneskelig kontroll. Her får man innsikt i hvordan samspillet mellom mennesker og maskiner kan påvirke vedlikeholdet. Du kan også lære mer om hvordan levetiden til eksisterende utstyr kan forlenges med ny teknologi som maskinlæring, kunstig intelligens og smarte vedlikeholdssystemer.