
Går fram av meldingen at kontrakten går ut på vedlikehold og modifikasjoner
Milliardkontrakt til Aker Solutions
Aker Solutions har sikret seg en kontrakt til en verdi av 3,5 milliarder kroner sammen med samarbeidspartnere. Meldingen kommer samtidig som Aker Solutions også har fått en kontrakt med Equinor for forprosjektering og design (FEED) for modifisering av plattformdekkene på Troll B og C for å ta imot strøm fra land.
Samarbeidskontrakten med milliardverdi er inngått med en kunde som ikke er navngitt i børsmeldingen. Men det går fram av meldingen at kontrakten går ut på vedlikehold og modifikasjoner.
Aker Solutions skriver videre at kontrakten vil sikre selskapet inntekter på 3,5 milliarder kroner (400 millioner dollar), og at dette skal skje over en femårsperiode. Endelig kontraktssignering vil trolig finne sted i løpet av første kvartal i år, og Aker Solutions skriver videre at inntektene fra kontrakten vil regnskapsføres som ordreinngang.
Ny utgave ute!
Ny teknologi gir praktiske fordeler i drift og vedlikehold – fra lokalt printede reservedeler til droner i tunnelinspeksjon.
Les hvordan innovasjon allerede effektiviserer hverdagen i industrien.
Nscale tar i bruk HxGN EAM for vedlikeholdsstyring
Datasenteret i Glomfjord skal få bedre oversikt og kontroll med ny skyløsning fra Prevas og Hexagon.
Seminar om KI i industribedrifter
Hvordan kan du og din bedrift optimalisere industriprosesser gjennom KI? Og hva betyr dette egentlig? Norsk Forening for Vedlikehold arrangerer én-dags seminar der bransjeledere og KI-pionerer deler sine erfaringer og beste praksiser.
Klart for for Maintech-konferansen
Årets konferanse holdes 1. og 2. april på Britannia i Trondheim. Hovedparolen i jubileumsåret er Teknologiske krefter med menneskelig kontroll. Her får man innsikt i hvordan samspillet mellom mennesker og maskiner kan påvirke vedlikeholdet. Du kan også lære mer om hvordan levetiden til eksisterende utstyr kan forlenges med ny teknologi som maskinlæring, kunstig intelligens og smarte vedlikeholdssystemer.