
Min Drift og Vedlikehold 06 2020 er publisert
Lysere utsikter.
Redaksjonen håper at den norske befolkning holder ut noen måneder til, med omfattende smittevern tiltak. Vi har god kontakt med mange i norsk industri, og registrerer at det er et savn at man ikke kan møte fagkolleger å diskutere aktuelle faglige problemstillinger. Vi har tatt digitalisering i bruk i stor utstrekning. Det har løst en rekke problemer. Men å møte andre mennesker fysisk setter i gang helt andre prosesser, som vi nå erfarer gir hverdagen mening
Min Drift og Vedlikehold håper at våre lesere og samarbeidspartnere får møte familie og venner i tygge omgivelser i høytiden vi nå går inn i. Det er vel fortjent.
Vi ser frem til et nytt år med færre utfordringer.
EG Maintenance har styrket kundestøtten med ny support konsulent
EG Maintenance har ansatt Fillip Grunnsund som Customer Support Consultant for å møte økende etterspørsel og sikre enda tettere oppfølging av selskapets kunder.
Automatisert sliping av rillestål
K. Kværner på Kløfta har vært spesialist på produksjon av listverk siden 1934. God fagkompetanse og moderne produksjonsutstyr gjør at de kan drive virksomheten i Norge.
– Vi satser mye på spesialhøvling. Det er en nisje i markedet, og med vår nye, automatiske slipemaskin kan vi produsere lister og profiler i små serier, sier daglig leder Kåre Knudsen i K. Kværner Industri AS.
Ny utgave ute!
Ny teknologi gir praktiske fordeler i drift og vedlikehold – fra lokalt printede reservedeler til droner i tunnelinspeksjon.
Les hvordan innovasjon allerede effektiviserer hverdagen i industrien.
Nscale tar i bruk HxGN EAM for vedlikeholdsstyring
Datasenteret i Glomfjord skal få bedre oversikt og kontroll med ny skyløsning fra Prevas og Hexagon.