
Servicesenteret skal også ha god beholdning av slanger og fittings fra TESS.
TESS åpner servicesenter på Eldøyane
Store framtidsplaner, i tillegg til sterke ønsker fra kunder, førte TESS til Eldøyane Næringspark. Tirsdag 7. januar åpner dørene til det nye servicesenteret.
Avdelingsleder Per Øystein Rygg skal drifte servicesenteret, sammen med kundeansvarlig Jan Ivar Olsen fra tidligere AEO. Per Øystein Rygg er HMS-ingeniør og har lang erfaring med slanger. Jan Ivar Olsen har i over 18 år spesialisert seg på salg av festemateriell og drift- og vedlikeholdsprodukter i AEO.
Etter oppkjøp av AEOs varebeholdningen ble alt fraktet til de nye lokalene. Disse varene selges med gode tilbud de to første ukene fra åpningsdagen. Servicesenteret skal også ha god beholdning av slanger og fittings fra TESS.
Tett på kundene
Eldøyane Næringspark er et stort industriområde på Stord som inkluderer mange spennende bedrifter. TESS blir blant annet nabo til Kværner Stord, og ser en spennende tid i møte med å jobbe så tett på både nye og eksisterende kunder.
– Det er også mye skipsanløp til Stord-basen. En biogassfabrikk er under planlegging og vil bli oppført i løpet av de neste årene, forteller Ingunn Huseth Kvarven, som har jobbet tett med oppstarten av det nye servicesenteret. Kvarven er til daglig avdelingsleder ved TESS Stord.
EG Maintenance har styrket kundestøtten med ny support konsulent
EG Maintenance har ansatt Fillip Grunnsund som Customer Support Consultant for å møte økende etterspørsel og sikre enda tettere oppfølging av selskapets kunder.
Automatisert sliping av rillestål
K. Kværner på Kløfta har vært spesialist på produksjon av listverk siden 1934. God fagkompetanse og moderne produksjonsutstyr gjør at de kan drive virksomheten i Norge.
– Vi satser mye på spesialhøvling. Det er en nisje i markedet, og med vår nye, automatiske slipemaskin kan vi produsere lister og profiler i små serier, sier daglig leder Kåre Knudsen i K. Kværner Industri AS.
Ny utgave ute!
Ny teknologi gir praktiske fordeler i drift og vedlikehold – fra lokalt printede reservedeler til droner i tunnelinspeksjon.
Les hvordan innovasjon allerede effektiviserer hverdagen i industrien.
Nscale tar i bruk HxGN EAM for vedlikeholdsstyring
Datasenteret i Glomfjord skal få bedre oversikt og kontroll med ny skyløsning fra Prevas og Hexagon.