
Bedriften kan begynne å få datadrevet forståelse av energiforbruket
Utnytt industriell IoT for energioptimalisering
For å redusere energikostnadene og overholde strenge regler, trenger organisasjoner et klart bilde av faktisk energiforbruk. Ved å bruke Industrial Internet of Things (IoT) som en tjeneste for å koble sammen maskiner, produkter, anlegg og systemer, kan bedriften begynne å få datadrevet forståelse av energiforbruket, som kontinuerlig kan brukes til å optimalisere energibruken.
Les mer for å lære om hvordan du kan spare penger og være i samsvar med regelverk ved å utnytte den industrielle IoT for energioptimalisering. Last ned White Paperet.
EG Maintenance har styrket kundestøtten med ny support konsulent
EG Maintenance har ansatt Fillip Grunnsund som Customer Support Consultant for å møte økende etterspørsel og sikre enda tettere oppfølging av selskapets kunder.
Automatisert sliping av rillestål
K. Kværner på Kløfta har vært spesialist på produksjon av listverk siden 1934. God fagkompetanse og moderne produksjonsutstyr gjør at de kan drive virksomheten i Norge.
– Vi satser mye på spesialhøvling. Det er en nisje i markedet, og med vår nye, automatiske slipemaskin kan vi produsere lister og profiler i små serier, sier daglig leder Kåre Knudsen i K. Kværner Industri AS.
Ny utgave ute!
Ny teknologi gir praktiske fordeler i drift og vedlikehold – fra lokalt printede reservedeler til droner i tunnelinspeksjon.
Les hvordan innovasjon allerede effektiviserer hverdagen i industrien.
Nscale tar i bruk HxGN EAM for vedlikeholdsstyring
Datasenteret i Glomfjord skal få bedre oversikt og kontroll med ny skyløsning fra Prevas og Hexagon.