Wictus Xcelerate crop

Kan sikre at produksjonsbatchen blir fullført automatisk

Utvidet ubemannet produksjon med Xcelerate

Xcelerate, som forhandels av Wictus AS, er ment for lasting av arbeidsstykker i én maskin om gangen – enten det er en ny eller gammel fresemaskin, en dreiebenk, en målemaskin, en slipemaskin eller en annen type maskin.

Xcelerate kan sikre at produksjonsbatchen blir fullført automatisk. Når Xcelerate ikke er i bruk, er CNC-maskinen tilgjengelig for bruk i vanlig produksjon. Med Xcelerate vil produktiviteten øke, og produksjonen blir mer fleksibel og oftere ubemannet. Dette gjør at du kan konsentrere deg om mer utfordrende arbeid i arbeidstiden.

I tillegg til å hjelpe deg å produsere raskere, gjør Xcelerate det med høy driftssikkerhet og presisjon. Dermed kan du trygt ta imot flere bestillinger. Xcelerate er dessuten svært fleksibel. Du kan enkelt konfigurere dine egne Griper-fingre og innlegg. Enkel bruk er en annen stor fordel, som betyr at Xcelerate blir lønnsom i løpet av en uke. Denne lønnsomheten fortsetter bare å vokse etterhvert som de ansatte blir bedre kjent med Xcelerate. Praktisk erfaring viser at Xcelerate betaler seg selv innen ett til et og et halvt år. Innen den tid vil arbeidsmetoden være godt etablert i produksjonsmiljøet – og ja, flere Xcelerate-enheter blir ofte tatt i bruk for å styrke teamet enda mer.

For ytterligere informasjon, se; http://www.wictus.no/aktuelt/utvidet-ubemannet-produksjon-med-xcelerate

 

 

Fillip Grunnsund, Customer Support Consultant hos EG Maintenance

EG Maintenance har styrket kundestøtten med ny support konsulent

EG Maintenance har ansatt Fillip Grunnsund som Customer Support Consultant for å møte økende etterspørsel og sikre enda tettere oppfølging av selskapets kunder.

K. Kværner Industri AS

Automatisert sliping av rillestål

K. Kværner på Kløfta har vært spesialist på produksjon av listverk siden 1934. God fagkompetanse og moderne produksjonsutstyr gjør at de kan drive virksomheten i Norge.

– Vi satser mye på spesialhøvling. Det er en nisje i markedet, og med vår nye, automatiske slipemaskin kan vi produsere lister og profiler i små serier, sier daglig leder Kåre Knudsen i K. Kværner Industri AS.

Ny utgave av Min Drift & Vedlikehold. Nr 3 -2025

Ny utgave ute!

Ny teknologi gir praktiske fordeler i drift og vedlikehold – fra lokalt printede reservedeler til droner i tunnelinspeksjon.

Les hvordan innovasjon allerede effektiviserer hverdagen i industrien.

Nscale tar i bruk HxGN EAM fr Prevas for vedlikeholdsstyring

Nscale tar i bruk HxGN EAM for vedlikeholdsstyring

Datasenteret i Glomfjord skal få bedre oversikt og kontroll med ny skyløsning fra Prevas og Hexagon.